Tri štarty, tri trefy. V San Maríne sú góly povinnosť, povedal Barák

Dvadsaťdvaročný Barák v reprezentácii debutoval vlani na jeseň, v novembrovej príprave proti Dánsku (1: 1) sa aj vďaka teči súpera trafil už po ôsmich minútach.

V stredu v ďalšom priateláku proti Litve (3: 0) neskóroval, v nedeľu v kvalifikácii v San Maríne pálil presne dvakrát. Prvýkrát po sedemnástich minútach, kedy súpera načal. Za ďalších sedem minút zvyšoval na 3: 0.

“Obe situácie boli jednoduché, bol som sám pred brankárom. Chalani mi to výborne pripravili a mne nezostalo než to premeniť, “chválil spoluhráča Gebre Selassie a Krejčího.

” Na druhú stranu to bolo proti San Marínu. Nechcem o nich hovoriť zle, ale nemá kvalitu ostatných súperov v kvalifikácii.To, že som dal góly, beriem ako povinnosť, “poznamenal Barák.

Navyše na druhú bránku, ktorú strelil Darida, prihral. “Dva góly, asistencie – to človeku pomôže, zlepšia si sebavedomie. Ale hlavne som rád, že sme to zvládli. Futbalista také zápasy, v ktorých môže len stratiť, nemá rád. ”

Mladý slavistov dostal opäť dôveru v základnej zostave, v nej Bet365 bol vo všetkých troch štartoch za reprezentáciu. Nastúpil na pozícii podhrotového hráča, mal predovšetkým ofenzívne úlohy.

“Za sebou som mal dvoch výborné konštruktívnu hráčov Vláda Darida a Bořka Dočkala. Keď som si našiel voľné miesto, tak mi to tam pripevnili.A mal som veľa priestoru a mohol už riešiť finálnej fáze. ”

Česi sa v San Maríne v samostatnej histórii predstavili tretíkrát, predchádzajúce dve stretnutia vyhrali 3: 0. Ale ako za trénera Brücknera v roku 2007, tak o rok neskôr za kouča Rady sa na povinné tri body nadreli, poriadne sa zapotili.

“Dneska to šlo hladko, ale hlavne, že sa nikto nezranil,” hovoril barák.

“Boli sme pripravení, že to môže byť ťažké. Domáce hrali veľa z bloku a nebolo jednoduché sa tam dostať. Ale ako sme ich od začiatku prehrávali, tak som si hovoril, že budú strácať silu.Chceli sme rozhodnúť čo najskôr, čo sa podarilo. ”

Medzi prvou bránkou zápasu a štvrtú uplynulo len deväť minút, v polčase to bolo 5: 0. V druhej polovici Česi ubrali na tempe, snahe, horlivosti aj góloch.

“V polčase sme si povedali, že do toho pôjdeme, ako by to bolo nula nula. Chceli sme dať čo najviac gólov, ale druhá polovica bola paradoxne ťažšia. Oni sa zatiahli Unibet ešte viac, pritvrdili až na hranu zákernosti, chvíľami sme sa báli o nohy.Myslím si, že výsledok šesť nula zápasu pristane. ”

Česi si vďaka druhej výhre v kvalifikácii vylepšili pozíciu v tabuľke, po polovici zápasov majú osem bodov, vedúci Nemecko ich získalo o sedem viac – všetky stretnutia vyhralo.

“Nemá cenu sa obzerať, čo bolo na jeseň. Sme radi, že máme zápas v San Maríne za sebou a budeme sa pripravovať na ďalší zraz, “pripomenul Barák júnový duel v Nórsku. “Bude to ťažký zápas, tam sa ukáže, či kvalifikácia môže byť úspešná, alebo nie.”

viac zde: stavky-home.com

Rate this post